Košarka

Ivica Zubac odigrao najbolju utakmicu od dolaska u NBA

Driblao preko cijelog terena, rušio protivnike i fintirao Jokića

Ivica Zubac sinoć je odigrao najbolju utakmicu od dolaska u NBA ligu prije šest godine postigavši 32 koša (i 10 skokova) uz fenomenalan šut 15/19 za 37 minuta na parketu, što su mu redom rekordi karijere, u porazu LA Clippersa u Denveru 130:128 nakon produžetka.

Zubac driblao preko cijelog terena

Zubac je u prvom poluvremenu susreta s Denverom napravio nešto što nikad nismo vidjeli od njega i nešto čemu centri rijetko pribjegavaju. Nakon osvojene lopte blizu svojeg reketa, poput iskusnog razigravača odjurio je u kontru i driblao preko cijelog terena dok nije zabio preko nemoćnog Monte Morrisa koji mu je pokušao stati na put.

Drugi je primjer akcija koja odlično pokazuje prljave poslove koje Zubac radi za svoju momčad, a u ovom slučaju i za sebe. Postavio je dva vrlo čvrsta bloka, od kojih je drugi Morrisa (opet) doslovno složio na pod, što mu je otvorilo prostor za ulazak u reket, odakle je iz teške situacije zabio preko ispruženih ruku Aarona Gordona.

Bogdanović zabio samo tri poena manje

Zato je u njegovoj sjeni ostala i nova odlična partija drugog hrvatskog NBA košarkaša Bojana Bogdanovića, koji je zabio 29 koševa u porazu Utah Jazza od Houstona 116:111. On je u odsustvu lakše ozlijeđenog Donovana Mitchella preuzeo ulogu prve napadačke opcije Jazza i ispalio čak 27 šuteva, najviše u NBA karijeri.

Iako su obojica utakmice završila razočarana porazima, pružili su partije koje će ostati zabilježene među povijesnim podacima u svojim karijerama, dok ih jednog dana eventualno ne nadmaše. A pritom su napravili i nekoliko poteza za pamćenje.