NogometSport

Čudo u Mostaru, Zrinjski okrenuo protiv Alkmaara 0:3 za nemoguću pobjedu

Nevjerojatna utakmica u Mostaru. Jedna kakva se odigra “u stotinu godina”.

Utakmica u kojoj su gosti imali sve u svojim rukama vodili tri razlike na poluvremenu, tri razlike i na kraju su ostali bez ičega. Za svega 35 minuta drugog poluvremena nogometaši Zrinjskog su uspjeli postići čak četiri gola. Alkmaar kakav se mogao gledati ove sezone kako u Europi tako i nacionalnom prvenstvu, publika je u Mostaru vrlo brzo upoznala “uživo”. Puno trke, kombinatorike, ulazaka i ubacivanja iz drugog plana i na kraju golovi kao krajnjih proizvod.

Nogometaši Zrinjskog su u takvoj situaciji nisu najbolje snašli, pa su gosti vrlo lako ulazili u zadnju trećinu, pojavljivali se pred golmanom Marićem koji je imao dosta posla. Lahdo je u desetoj minuti ubacio, Myron van Brederode je strijelac. Na isteku prvih pola sata jednu poklon loptu na 40- tak metara od gola Alkmaara Zrinjski nije iskoristio, Bilbija je zaustavljen.

Visoki izlazak igrača Zrinjskog su skupo platili drugim golom. Opet je išao centaršut s desne strane, udarac de Wilta brani Marić, ali na odbijenoj lopti je Sven Mijnans za 0:2. U samoj završnici prvog dijela de Wilt postiže gol za 0:3. Na početku drugog poluvremena Rendulić je odlučio napraviti izmjenu, pa je umjesto Andrije Balića na teren poslao Zvonimira Kožulja. Nakon dvje minute upravo je čovjek sa klupe odlučio mijenjati tijek utakmice. Tičinović je izborio slobodan udarac, Kožulj nije centirao već je odlučio šutirao u prvi golmanov ugao i još jednom je pokazao kako na svoj način zna izvesti slobodnjak. Nakon primljenog gola gosti su brzo reagirali, opet su preuzeli posjed, iz kojeg za razliku od prvog dijela nisu imali prilike poentirati. Najbolju šansu je propustio Pavlidis koji pogađa stativu. I onda nova eurupcija na stadionu .

Ćorluka u 66. minuti, poslao jednu neugodnu loptu, mirisilo je na centaršut, ali je to na kraju ispalo efektno. U Norveškoj je AZ protiv Branna imao 1:3, na kraju je završilo 3:3. Tko je mogao zamisliti nakon prvog poluvremena da će i ova utakmica ići u tom pravcu.

Hrvanović koji je ušao u igru u prvom kontaktu sa loptom šutira, šalje projektil koji ide u mrežu AZ-a. Evo ga 3:3. Ludnica na tribina, ludnica na terenu. I tu nije kraj. Na deset minuta prije kraja, Kiš gura u šansu Malekinušića, ovaj pogađa stativu, ali samo za trenutak je odgođeno slavlje, jer je tu još jednom Kožulj.

Riječima teško opisivo slavlje na terenu, stadionu, sasvim je svejedno.