”Švedski pristup je bio dokazano najučinkovitiji. Kineski će se pokazati kao daleko najgori. ” napisao je znanstvenik Gordan Lauc u današnjoj objavi na društvenim mrežama koju u cijelosti prenosimo u nastavku:
”Fascinira me kako je pandemijski marketing isprao mozgove nekih ljudi i upali su u potpunu kognitivnu disonancu. Zalijepili su mi u komentarima sliku broja slučajeva u Hong Kongu kao dokaz da „mjere rade“, jer se broj slučajeva smanjio. To je potpuno krivo i odličan je primjer kognitivne disonance kod koronafanatika. Hong Kong je vrlo jasan dokaz da „mjere“ nemaju nikakvog značajnog učinka na širenje virusa. Svi ćemo se zaraziti, sa ili bez mjera. U Hong Kongu se u dva mjeseca iznimno strogih mjera zarazio podjednak udio populacije kao u Hrvatskoj tijekom prva 23 mjeseca pandemije.
Upravo zahvaljujući „mjerama“ koncentrirali su broj zaraženih koji smo mi imali u malo manje od dvije godine u svega dva mjeseca i time uzrokovali potpuni kolaps zdravstvenog sustava… U Južnoj Koreji na Novom Zelandu se dogodilo isto što se tiče broja slučajeva, no njihovi zdravstveni sustavi su se pokazali puno otpornijim i nisu doživjeli kolaps. Mi smo svi već bili u kontaktu s virusom, a i svi Kinezi će doći u kontakt s virusom usprkos svim mjerama. Švedski pristup je bio dokazano najučinkovitiji. Kineski će se pokazati kao daleko najgori. Sve druge zemlje su bile negdje između, a mi smo srećom (tj. zahvaljujući malom broju nas koji smo se aktivno usprotivili lobistima pandemijskog marketinga) bili puno bliže švedskom, nego kineskom modelu. Govorimo o broju zaraženih, broj umrlih je posljedica puno različitih faktora koje sada neću ovdje otvarati.” komentirao je znanstvenik Gordan Lauc na facebooku.