Svijet

Iznenada preminuo trostruki olimpijac i osvajač svjetskih medalja, imao je samo 35 godina

Jedan od najboljih kubanskih veslača, Ángel Fournier Rodriguez, preminuo je u dobi od 35 godina od srčanog udara u Dallasu u Teksasu, gdje se nedavno preselio sa svojom suprugom i dvoje djece.

Fournier je bio trostruki olimpijac i višestruki osvajač svjetskih medalja u veslanju, a natjecao se u skif disciplini. Tijekom svoje bogate karijere Fournier je osvojio dva srebra i broncu na svjetskim prvenstvima u veslanju, međutim olimpijsku medalju nije uspio osvojiti, iako je bio jedan od favorita u finalu u Rio de Janeiru. Tada su Drysdale i naš Damir Martin završili s istim vremenom, Fournier je u Riju bio šesti.

Njegova supruga Yusmary Mengana bila je olimpijska kanuistkinja i trostruka osvajačica zlatne medalje na Panaameričkim igrama, a osim supruge, iza omiljenog veslača ostaje i dvoje djece, Natalia stara pet godina i Ángel Lázaro star dvije godine.

Inače, u intervjuu ranije ove godine kubanskom mediju CiberCuba Fournier je rekao da je imao problema sa srcem 2019. godine.