Nogomet

DINAMO JE U LIGI PRVAKA! MODRI U DRAMI PRODUŽETAKA SRUŠILI NORVEŽANE

Velika večer u Maksimiru, Dinamo je pobijedio 4:1 i Liga prvaka će se opet igrati u Zagrebu.

Nogometaši Dinama izborili su prolaz u grupnu fazu Lige prvaka nakon što u uzvratnoj utakmici doigravanja u produžetku svladali u Zagrebu Bodo/Glimt s 4-1 i time nadoknadili poraz od 0-1 iz prve utakmice u Norveškoj.

Gol vrijedan Lige prvaka zabio je Josip Drmić u 117. minuti, a u 120. minuti pobjedu je zapečatio Petar Bočkaj.

U regularnom dijelu pogotke su za Dinamo dali Mislav Oršić (4) i Bruno Petković (35), dok je za Bodo/Glimt zabio Albert Gronbaek (70).

Petković je postigao jedan od najljepših golova u povijesti zagrebačkog kluba. Ristovski je sjajno ubacio u peterac, Bruno je primio loptu te namjestio na ‘škarice’ i fantastično, bez greške probio golmana Bodo/Glimta!

Dinamo je ovo osmi plasman u Ligu prvaka, a ždrijeb je već u četvrtak u 18 sati u Istanbulu.