Nogomet

HRVATSKA U FINALU LIGE NACIJA: Ugodne snove ORJUNI i ostaloj ekipi na aparatima!

Hrvatska reprezentacija pobijedila je Nizozemsku s 4:2 u polufinalu Lige nacija te će u nedjelju od 20:45 uz izravan prijenos na Novoj TV i gol.hr-u igrati protiv boljeg iz susreta Španjolska – Italija.

To se polufinale igra u četvrtak također uz prijenos na Novoj TV.

Hrvatska je nakon tri medalje sa svjetskih prvenstava osigurala najmanje srebro, a u finalu će imati priliku doći do prvog trofeja!

Hrvatska je bila milimetrima blizu finala i pobjede unutar osnovnih 90 minuta. Nizozemska je povela u 34. minuti golom Donyella Malena. No, u nastavku su izabranici Zlatka Dalića zaigrali daleko bolje i postigli dva gola. Andrej Kramarić je u 55. izjednačio nakon što je pogodio s bijele točke, dok je Mario Pašalić u 73. minuti zabio za 2-1.

Vodila je Hrvatska sve do 96. minute, ali je domaćin materijalizirao svoj pritisak u završnici.

Nakon što su u sudačkoj nadoknadi odlične šanse propustili Gakpo i Ake, u 96. minuti je igrač s klupe, Noa Lang, postigao pogodak za 2-2 i odlazak u produžetke.

Hrvatska je opet povela u 98. minuti kada je razorno, s 20 metara, pucao Bruno Petković i majstorski naciljao domaću mrežu za 3-2.

Samo nekoliko minuta kasnije milimetri su dijelili Hrvatsku od 4-2, a umalo je autogol postigao De Jong.

Do kraja je Nizozemska igrala na sve ili ništa, ali je time otvarala Hrvatima ogroman prostor na drugoj strani. U 114. minuti je Mario Pašalić pogodio gredu, ali je zato 4-2 bilo samo dvije minute kasnije. Malacia je u svom šesnaestercu srušio Petkovića, a Luka Modrić je rutinski s bijele točke pogodio za 4-2. U tom trenutku povratka za domaću reprezentaciju više nije bilo.

Kako ono kažu oni koji teško podnose uspjeh Hrvatske?

SREĆA KAŽU POBJEDA HRVATSKE! Kako ono kažu oni koji teško podnose uspjeh Hrvatske? Kažu da je sve sreća.

Sreća drugi na svijetu, sreća treći na svijetu, sreća u finalu Lige nacija.

DALIĆ i igrači POJMA nemaju sve je sreća. Čak i Edo Pezzi reče kako Dalić ima više sreće nego znanja.

A onda naši DOMLJUBI odu i u gostima herojski dobiju veliku Nizozemsku. Ma srećaVIDIMO SE U FINALU.

Koja veličanstvena probrazba…koja veličanstvena utakmica…koja veličanstvena pobjeda…koja veličanstvena Hrvatska…neka nam živi jedina i vječna domovina…bravo Daliću…bravo igrači…!!!