Neke ideologije iz prošlosti pokušale su zabraniti Božić; danas to čini diktatura relativizma.
Nedavno je EU pokušala provući dokument od 30 stranica samo kako bi u svojim procesima omalovažavanja Svete obitelji provukla da se ne spominje riječ Božić, Marija, Josip i tako redom. Željeli su to uraditi, ali su nakon burnih reakcija “privremeno” odustali te su na kraju samo povukli dokument, o čemu je Braniteljski portal prvi u Hrvatskoj pisao.
Sad nam pred Božić podvaljuju , žestokim i dobro plaćenim marketingom figurice orašara i nekakvih izobličeno devijantnih spodoba koje nemaju nikakve veze sa našim tj. kršćanskim tradicijama…
Jaslice su prikaz Isusova rođenja iz Evanđelja po Mateju i Evanđelja po Luki. Isus se rodio u betlehemskoj štalici, gdje ga je Marija povila i položila u jasle. Bog, koji se utjelovio da bi otkupio naše grijehe, rodio se u štalici, ponizivši se da bi nam bio bliže. Već u ranim stoljećima kršćanstva, vjernici su slikali prizore Isusova rođenja u katakombama.
U novije vrijeme, jaslice su znale krasiti trgove, izloge trgovina, kao i muzeje. U Zagrebu se godinama u sklopu manifestacije “Zagrebački salon jaslica” pokazivalo jaslice u izlozima trgovina u centru Zagreba. Tradicija se počela gasiti nakon 2010. godine, a izložbe se mogu vidjeti još jedino u organizaciji Udruge prijatelja hrvatskih božićnih jaslica. Danas se jaslice mogu pronaći samo u crkvama ili domovima.
U Zgrebu Orašar zamijenio Betlehemske jaslice
”Na Markovom trgu, točno na pola puta između zgrade Vlade i Hrvatskog sabora, a ispred crkve Sv. Marka postavljen je ukrašen bor. Da, postavljen je i ukrašen je bor, a ne božićna jelka.
Umjesto jaslica s malenim Isusom, njegovom Sv. Majkom i Sv. Josipom, ispod pod bora će vjerojatno biti i neki štakori te brkati drveni Orašari (dekorativne figure drobilice za orahe iz njemačke tradicijske kulture), koji bi valjda po “Bruxellskom naputku” trebali biti poruka o raskidu s nazadnim običajima i prestanku spomena Božjeg imena, baš onako kako su to europski vlastodršci naumili.
I? Eto, uspijeva im. Uspjeva im u zemlji Hrvatskoj, u zemlji katoličkoj.
Tako to barem na oko izgleda i tako to oni barem misle. A ne znaju kako su im trudi uzaludni, kako “predstavu na Markovom trgu” nije postavio i osmislio hrvatski narod, već njegove tužne i služne vođe koje slušajući “Brussellske ćate” ispadaju jadne i nevoljne sluge koje su spremne čak i najveći blagdan u Hrvata pretvoriti u cirkus.
I pretvorili su ga oni sami sebi. To je odraz stanja s desne i lijeve strane bora koji govori o našem sluganstvu, o našoj zloći i njihovoj spremnosti na odricanje od “Malenog” u ime “brkatog”.” napisao je Jure Burić za fenix-magazin.de.